Zespół Szkół w Jarocinie - Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego
Sport

Danuta Urbanik (zdjęcie obok) jest aktualnie najlepszym sportowcem gminy Jarocin. Dana zdobyła już dwa złote medale Mistrzostw Polski. Na XI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Biegach Przełajowych, która odbyła się 2 kwietnia w Białymstoku zajęła pierwsze miejsce w biegu na 3000m. Drugie złoto Danuta wywalczyła podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w Warszawie w dniach 22-24 lipca. Biegnące w sztafecie 4x400m dziewczęta: Sylwia Ziarno, Monika Flis, Barbara Kasprowicz, Danuta Urbanik uzyskują znakomity czas 3:55,70 i pokonują faworyzowane zawodniczki z klubów z Twardogóry, Bydgoszczy i Warszawy. Dzień wcześniej 22 lipca uczennica z Gimnazjum w Jarocinie zdobyładrugi w swojej sportowej kolekcji brązowy medal w biegu na 1500 m uzyskując czas 4:33,84. Pierwszy medal z Mistrzostw Polski Danuta przywiozła z Halowych Mistrzostw Polski Juniorów rozegranych w Spale 29.01.2005 r. Na dystansie 1000m Dana biegnąca w słabszej 2 serii prowadziła od startu do mety i uzyskała czas 3:00,34 dający jej brązowy medal. Danuta Urbanik zdobyła Mistrzostwo Województwa Podkarpackiego w biegu przełajowym na dystansie 2500m, gdzie wygrała zarówno z młodszymi jak i starszymi juniorkami. Mieszkanka Majdanu Golczańskiego została również mistrzynią Stalowej Woli w biegu kobiet na 1000m z czasem 3:03,68. Danuta Urbanik została uznana najlepszą zawodniczką „Biegu po Zdrowie” w Ulicznych Biegach z Okazji Konstytucji 3 Maja w Stalowej Woli. Za zwycięstwo w XXV Jubileuszowym Ogólnopolskim Biegu Siarkowca została udekorowana przez wielokrotnego mistrza świata i mistrza olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego. Danuta Urbanik była podporą gimnazjalnej sztafety dziewcząt 10x800m, z którą zdobyła przez 3 kolejne lata 6 miejsce, srebrny i brązowy medal w finale Wojewódzkiej Gimnazjady w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Na zawodach Wojewódzkiej Gimnazjady w Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt uzyskała najwartościowszy wynik zawodów startując w biegu na 600m. Jej czas 1:36,05 dał drużynie dziewcząt 179 punktów.

Mariusz Mierzwa (pierwsze miejsce na podium) jest obecnie najlepszym sportowcem szkoły. W 2005 roku zdobył złoty medal w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady w rzucie oszczepem z bardzo dobrym wynikiem 46,88 m.. W Wojewódzkiej Gimnazjadzie w Biegach Przełajowych zdobył brązowy medal. Mariusz doskonale pobiegł w sztafecie szkolnej w biegach przełajowych. Jego nieprawdopodobny pościg na 10 zmianie wprowadził po raz pierwszy naszą drużynę do zawodów rejonowych. Mariusz zdobywając dwa medale w dwóch jakże odmiennych konkurencjach pokazał, że jest najbardziej wszechstronnym lekkoatletą województwa podkarpackiego. W tym sezonie ustanowił aż pięć rekordów szkoły i są to naprawdę bardzo dobre rezultaty: 43,00 m. i 46,88 m. w oszczepie, 1:33,87 i 1:32,01 na 600 metrów, 2:42,46 na 1000 metrów. Na Mistrzostwach Polski Młodzików w Kielcach zajął 13 miejsce. Mariusz Mierzwa wygrał Bieg Główny w XII Lekkoatletycznym Memoriale Bronisława Gancarza.

WYNIKI I MISTRZOSTW SZKOŁY PUBLICZNEGO GIMNAZJUM W JAROCINIE W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

WYNIKI I TURNIEJU W RAMACH CYKLU TURNIEJÓW O MISTRZOSTWO SZKOŁY - 3.11.2005r.

WYNIKI I TURNIEJU W RAMACH CYKLU TURNIEJÓW O MISTRZOSTWO SZKOŁY - 21.11.2005r.